ً has logged 111 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tau

Tau

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Granny

Miss Granny

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry