• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Anonymously Yours

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Coming 2 America

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • News of the World

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Goblin

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Soul

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Tragic Jungle

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • After We Collided

  • Who are you?

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

  • The Midnight Gospel

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★½

  • Onward

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Worth

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Cuties

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level