Paula has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry