Paula has logged 12 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry