• Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Superintelligence

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Mute

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Power Rangers

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Arrival

  • Colossal

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • Room

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★★½

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • The Giver

    ★★★½

  • The One I Love

    ★★★★

  • Get on Up

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Godzilla

    ★★★½

  • Chef

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Gravity

  • Man of Steel

    ★★★

  • Django Unchained

  • The Avengers

  • John Dies at the End

    ★★★★

  • Tower Heist

    ★★★½

  • Salmon Fishing in the Yemen

    ★★★½

  • Green Lantern

    ★★★

  • Drive

    ★★★½