Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Target Shoots First

The Target Shoots First

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★
Edit this entry  
13
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry