Wesley has logged 371 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Morrissey - 25 Live

Morrissey - 25 Live

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Static

Static

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tractate Middoth

The Tractate Middoth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gangsta Granny

Gangsta Granny

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Grandmother's House We Go

To Grandmother's House We Go

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Harry Hill Movie

The Harry Hill Movie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moshi Monsters: The Movie

Moshi Monsters: The Movie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Colbert Christmas: The Greatest Gift of All!

A Colbert Christmas: The Greatest Gift of All!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
42

42

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Homefront

Homefront

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Family

The Family

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry