RSS feed for Wesley

Wesley has logged 27 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Colette

Colette

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Comedian

Comedian

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Overboard

Overboard

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Overboard

Overboard

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2017
×
★★
Edit this entry