RSS feed for chloe🦄

chloe🦄 has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
AD/BC: A Rock Opera

AD/BC: A Rock Opera

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Kiss

First Kiss

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
X+Y

X+Y

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry