RSS feed for Wouter

Wouter has logged 89 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hero

The Hero

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stronger

Stronger

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Host

The Host

2013
×
★★
Edit this entry  
08
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry