• The Lost City

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Dug Days

    ★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Infinite

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Console Wars

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Money Plane

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Scoob!

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★½