Sort by

📼RP📼 has logged 345 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Holiday

Holiday

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
11
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
08
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
Edit this entry  
08
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★
Read the review Edit this entry  
02
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Flower

Space Flower

×
★★★½
Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Reluctant Dragon

The Reluctant Dragon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
15
10,000 km

10,000 km

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge Ride

Revenge Ride

2020
×
Edit this entry