📼RP📼 has logged 40 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry  
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
Edit this entry  
22
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cartoon All-Stars to the Rescue

Cartoon All-Stars to the Rescue

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pocket

Pocket

2019
×
Edit this entry  
12
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One of Those Days

One of Those Days

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
Edit this entry  
11
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thinning the Herd

Thinning the Herd

2004
×
Edit this entry  
03
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Edit this entry  
01
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry