• Bullet Train

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★½

  • The Princess

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Toscana

    ★★

  • Along for the Ride

    ★★★

  • Tenor

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Rumspringa

    ★★★★

  • Un homme abîmé

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Bubble

    ★★★★

  • The In Between

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Sundown

    ★★

  • Dune

  • Belfast

    ★★★★½

  • After We Fell

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Eiffel

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Aline

    ★★★

  • Fierce

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★★★

  • Work It

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The F**k-It List

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • 365 Days

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Grudge

    ★★