• The Siamese Bond

    ★★★★½

  • Nosotras también estuvimos

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Map of Latin American Dreams

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • His House

    ★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★½

  • Satori Sur

    ★★★★½

  • 1982

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Receiver

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Good Intentions

    ★★★★

  • La vuelta de san Perón

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • My Skin, Luminous

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • The Dirt

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Strong Independent Women

  • Glass

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★★

  • The Accused

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Manta Ray

    ★★★½

  • Piazzolla: The Years of the Shark

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • El Angel

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★½

  • Soy lo que quise ser

    ★★★★½

  • Todo lo que sería Lucas Lauriente

    ★★½

  • Ghostland

    ★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • Happiness

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½