Priscila has logged 106 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meadowland

Meadowland

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
Edit this entry  
03
Dance Academy: The Movie

Dance Academy: The Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Abzurdah

Abzurdah

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
Boys

Boys

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry