Priscila has logged 30 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
That's What I Am

That's What I Am

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
iBoy

iBoy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fathers and Daughters

Fathers and Daughters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry