RSS feed for Carla

Carla has logged 46 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home

Home

2015
×
★½
Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Centurion

Centurion

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★½
Edit this entry  
23
Framed for Murder: A Fixer Upper Mystery

Framed for Murder: A Fixer Upper Mystery

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★½
Edit this entry  
17
Outlaw

Outlaw

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Real Murders: An Aurora Teagarden Mystery

Real Murders: An Aurora Teagarden Mystery

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Rebound

The Rebound

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Junior

Junior

1994
×
★★
Edit this entry  
15
Out of Sight

Out of Sight

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Elektra

Elektra

2005
×
★½
Edit this entry  
12
The Blue & the Beyond

The Blue & the Beyond

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
Soldiers of Fortune

Soldiers of Fortune

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jinxy Jenkins, Lucky Lou

Jinxy Jenkins, Lucky Lou

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Brain Divided

Brain Divided

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Wishgranter

The Wishgranter

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Age of Heroes

Age of Heroes

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Purple Violets

Purple Violets

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry