christine has logged 76 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Room

The Room

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Some Freaks

Some Freaks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaks

Freaks

1932
×
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Get Me

You Get Me

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry