RSS feed for Matt ❌
  • Demon House

  • Eli

    ★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Candy Corn

    ½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Zombie Tidal Wave

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Skin

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • The Hustle

    ★★

  • All That We Destroy

  • The Furies

    ★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • I'm Just F*cking with You

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

  • Wonder Park

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Tone-Deaf

    ★★★

  • Camp Wedding

    ★★

  • Treehouse

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Down

    ★★★½

  • Them That Follow

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Late Night

    ★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • New Year, New You

    ★★½

  • Leprechaun Returns

    ★★

  • The Mule

    ★★★

  • Pooka!

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Flesh & Blood

    ★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★

  • Dead in the Water

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Killer High

    ★★½

  • Karma

    ★★

  • Cucuy: The Boogeyman

    ★★½

  • Look Away

  • American Nightmares

  • No Escape Room

    ½

  • Malevolent

    ★½

  • Death Race: Beyond Anarchy

    ★★

  • Monster Party

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Night School

    ★★★½

  • Starfish

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • The Body

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★