RSS feed for Matt ❌
Sort by

Matt ❌ has logged 67 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Insurgent

Insurgent

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Entourage

Entourage

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Awful Nice

Awful Nice

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lovefield

Lovefield

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
2 Lava 2 Lantula!

2 Lava 2 Lantula!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Bid

The Last Bid

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grand Prix

Grand Prix

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brake

Brake

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Agent Red

Agent Red

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thick Brown Line

The Thick Brown Line

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Tales from the Crapper

Tales from the Crapper

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alice Sweet Alice

Alice Sweet Alice

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pretty Maids All in a Row

Pretty Maids All in a Row

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Phynx

The Phynx

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Town

The Big Town

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Return to Macon County

Return to Macon County

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Buster

Buster

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Possession

The Possession

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Body Slam

Body Slam

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Class Act

Class Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Navy Seals vs. Zombies

Navy Seals vs. Zombies

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
My Sucky Teen Romance

My Sucky Teen Romance

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Bounty

The Bounty

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pound Hole

The Pound Hole

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Killer Holiday

Killer Holiday

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Year of the Dog

Year of the Dog

2007
×
★★
Read the review Edit this entry