• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Dirty Money: Vol. 1

    ★★★★★

  • Long Toast

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★