• Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Dating & New York

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Carmen Christopher: Street Special

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Four Roads

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Sarah Vaccine

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Happiest Season

  • Canvas

  • Holidate

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)