Sort by

Luke has logged 205 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Una

Una

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Levelling

The Levelling

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Breathe

Breathe

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Denial

Denial

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry