Luke has logged 14 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry