RSS feed for Luke

Luke has logged 27 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casper

Casper

1995
×
★★
Edit this entry  
30
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read prior review Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Edit this entry