RSS feed for Luke

Luke has logged 30 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★
Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry