• Bait

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Wounds

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Polar

  • Serenity

    ★★

  • Fyre

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Robin Hood

    ★★

  • The Princess Switch

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Malevolent

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Night School

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★★

  • Life Itself

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Next Gen

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • The Nun

    ★★