RSS feed for beatriz
  • 1995

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • Emma.

    ★★★★½

  • Scenes from My Life

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Domain

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Variações

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

  • L'Observateur

  • The Poison Rose

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Parque Mayer

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Greta

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Alpha

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

  • The Meg

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer

  • A Quiet Place

    ★★★★