Charlotte has logged 244 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Queen: Live at Wembley Stadium

Queen: Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry