Sort by

Cassie has logged 225 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dirt

The Dirt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Pups of Christmas

12 Pups of Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
A Social Life

A Social Life

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bibi

Bibi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry