• Day Shift

    ★★½

  • Carter

  • Symphony of the End of the World

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Cantochão

    ★★★

  • Section 1

    ★★★½

  • Juice

    ★★★½

  • summercycle I

    ★★★

  • Girls Night In

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • The Potemkinists

  • Prehistoric Planet

    ★★★

  • Corsage

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Global Fruit

    ★★★

  • Attic Windows of the Infinite

  • Born to Feel

    ★★★½

  • Denver Tourism Tapes

  • Rojek

  • Cerro Saturno

    ★★½

  • Initial

    ★★★½

  • The Empty Sphere

    ★★★★

  • The Demands of Ordinary Devotion

    ★★½

  • Dor (Longing)

    ★★★½

  • Looking Backward

    ★★½

  • Island Flyer: A Postcard from the Isle of Wight

    ★★½

  • The Northman

    ★★

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

  • The Bubble

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • death by fantasies by mirrors

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Tomb of Kafka

  • The song nobody knows

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Mutzenbacher

  • Europe

    ★★★

  • Camouflage

    ★★★

  • This House

    ★★½

  • American Journal

    ★★

  • A Little Love Package

    ★★★

  • Happer's Comet

    ★★★½

  • We Haven’t Lost Our Way

    ★★★

  • My Two Voices

    ★★★

  • Super Natural

    ★★½

  • Jet Lag

    ★★

  • Geographies of Solitude

    ★★½

  • Axiom

    ★★★

  • The Novelist's Film

    ★★½

  • Queens of the Qing Dynasty

    ★★½

  • Father's Day

    ★★½

  • That Kind of Summer

    ★★★★

  • The Passengers of the Night

    ★★★★½

  • Robe of Gems

    ★½

  • Dark Glasses

    ★★★★½

  • The United States of America

    ★★★½

  • Afterwater

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Slipstream Dream

    ★★★

  • P L U M E

    ★★½

  • self + shadow