Florian has logged 667 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year Sun

New Year Sun

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wedding Present

The Wedding Present

2007
×
Edit this entry  
31
For A Winter

For A Winter

2007
×
Edit this entry  
31
For Them Ending

For Them Ending

2005
×
Edit this entry  
31
90 Years

90 Years

2008
×
Edit this entry  
31
A Logic Sore

A Logic Sore

2006
×
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Out-Takes from the Life of a Happy Man

Out-Takes from the Life of a Happy Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Planet

Once Upon a Planet

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Diaries, Notes, and Sketches

Diaries, Notes, and Sketches

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sissi

Sissi

1955
×
★★
Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life and Nothing More

Life and Nothing More

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Winnetou 1: Apache Gold

Winnetou 1: Apache Gold

1963
×
Read the review Edit this entry  
22
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess of France

The Princess of France

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Viola

Viola

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
John From

John From

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood of the Beasts

Blood of the Beasts

1949
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Fire in Castilla

Fire in Castilla

1961
×
★★★
Edit this entry  
13
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
log 0

log 0

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
idizwadidiz

idizwadidiz

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Invierno

Invierno

1960
×
★★★
Edit this entry  
12
Lluvia

Lluvia

1961
×
★★
Edit this entry  
12
88:88

88:88

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Edit this entry  
10
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hynningen

Hynningen

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Threshold

Threshold

1972
×
★★★
Edit this entry  
07
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry