• The Bad Guys

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Candyman

  • Free Guy

    ★★

  • Old

    ★★

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★½

  • Cruella

  • The Mauritanian

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Host

    ★★

  • Peninsula

    ½

  • The Alpha Test

    ★★½

  • The Night Clerk

  • Fantasy Island

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★½

  • Psycho Party Planner

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ½

  • Candy Corn

  • Knives Out

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

  • Deadcon

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★½

  • The Hustle

    ½

  • Radio Silence

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Snatchers

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • The Emperor of Paris

    ½

  • Andhadhun

    ★★★★

  • The Rizzle

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★★½

  • Halloween

  • Mothers' Instinct

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ½

  • I Feel Good

    ★★½

  • Keep an Eye Out

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

    ★★★★

  • To the Four Winds

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Sherlock Gnomes

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Annihilation

    ½