Wiccaburr has logged 1,015 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Evil of Frankenstein

The Evil of Frankenstein

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightmare

Nightmare

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Boar

Wild Boar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Slaughter Studios

Slaughter Studios

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Bath

Blood Bath

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hello...

Hello...

×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
8

8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paranoiac

Paranoiac

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Clegg

Captain Clegg

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Children

The Children

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Waits

It Waits

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Chop Chop

Chop Chop

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Lost Boys: The Tribe

Lost Boys: The Tribe

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Follow

Follow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Equinox

Equinox

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Frankenstein

Lady Frankenstein

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Criminally Insane

Criminally Insane

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ruby

Ruby

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Slay

Christmas Slay

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Horror Days

Happy Horror Days

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Forest

The Forest

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry