isabel 🦋 has logged 19 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry