Sort by

Wig Master has logged 101 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Master with Cracked Fingers

Master with Cracked Fingers

1979
×
Edit this entry  
30
Model Citizen

Model Citizen

2020
×
Edit this entry  
30
Children's Toys

Children's Toys

2018
×
Edit this entry  
30
No Monsters

No Monsters

2017
×
Edit this entry  
30
Being Pretty

Being Pretty

2017
×
Edit this entry  
30
Rebooted

Rebooted

2019
×
Edit this entry  
30
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Edit this entry  
30
Evolution

Evolution

1940
×
Edit this entry  
30
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
Edit this entry  
30
Donald's Tire Trouble

Donald's Tire Trouble

1943
×
Edit this entry  
30
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Out

Out

2020
×
Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
Edit this entry  
28
Thru the Mirror

Thru the Mirror

1936
×
Edit this entry  
28
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
28
Lava

Lava

2014
×
Edit this entry  
28
Lou

Lou

2017
×
Edit this entry  
28
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Edit this entry  
28
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
28
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantasmagorie

Fantasmagorie

1908
×
Edit this entry  
27
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Russian Rhapsody

Russian Rhapsody

1944
×
Edit this entry  
25
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★
Edit this entry  
23
Anger Management

Anger Management

2003
×
Edit this entry  
23
Chinese Zodiac

Chinese Zodiac

2012
×
★½
Edit this entry  
22
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Razorback

Razorback

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Edit this entry  
21
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Fear in the Night

Fear in the Night

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
½
Edit this entry  
17
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★
Edit this entry  
17
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
Read the review Edit this entry  
17
After the Ball

After the Ball

1897
×
Edit this entry  
16
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
16
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
Edit this entry