Sort by

Will has logged 220 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Climb

The Climb

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★
Edit this entry  
09
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★
Edit this entry  
09
Herr Meets Hare

Herr Meets Hare

1945
×
Edit this entry  
09
Russian Rhapsody

Russian Rhapsody

1944
×
Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
06
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Audition

The Audition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Sea Turtle Story

A Sea Turtle Story

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Loon Dreaming

Loon Dreaming

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Arkelope!

Arkelope!

1994
×
★★½
Edit this entry  
24
Alouette

Alouette

1944
×
★★½
Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alone. Life Wastes Andy Hardy

Alone. Life Wastes Andy Hardy

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
It Wasn't Love

It Wasn't Love

1992
×
Edit this entry  
21
A Place Called Lovely

A Place Called Lovely

1991
×
Edit this entry  
21
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
★★★
Edit this entry