Sort by

Will has logged 25 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cycle

Cycle

×
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry