RSS feed for Wilco

Wilco has logged 64 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wave

The Wave

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
2012

2012

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jobs

Jobs

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Looper

Looper

2012
×
★★
Read the review Edit this entry