Wilco has logged 20 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of Britain

Battle of Britain

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bassie & Adriaan en De Plaaggeest

Bassie & Adriaan en De Plaaggeest

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mistress

The Mistress

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry