Wilco has logged 37 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Driver

The Driver

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolf and Sheep

Wolf and Sheep

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stricken

Stricken

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tracers

Tracers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
iBoy

iBoy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Faster

Faster

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quiz

Quiz

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saint

Saint

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer Babes

Killer Babes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Recovered

The Recovered

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
How Not to Make a Movie

How Not to Make a Movie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gorilla Interrupted

Gorilla Interrupted

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flodder

Flodder

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Space Cop

Space Cop

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Feeding Frenzy

Feeding Frenzy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lift

The Lift

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ronin

Ronin

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frantic

Frantic

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Detour

Detour

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry