Sort by

Wilco has logged 21 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miss Kiet's Children

Miss Kiet's Children

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Super

Super

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★
Edit this entry  
07
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★
Edit this entry  
07
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry