• Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oklahoma Mon Amour

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Stay Out of the Attic

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Introduction

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Pleasure

    ★★★★½

  • Hive

    ★★★★½

  • Sabaya

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Aristocrats

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • The Rose Maker

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Unpregnant

    ★★★★