raza has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Intimidation

Intimidation

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Regrets for Our Youth

No Regrets for Our Youth

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry