Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Allegiant

Allegiant

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
Edit this entry  
06
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
Edit this entry  
23
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
EO

EO

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
M3GAN

M3GAN

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Mutt

Mutt

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sometimes I Think About Dying

Sometimes I Think About Dying

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry