Sort by

byrne has logged 706 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Edit this entry  
29
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
Edit this entry  
28
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

2020
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
½
Edit this entry  
21
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry