pat has logged 55 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Living End

The Living End

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
25
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Second Cousins Once Removed

Second Cousins Once Removed

2010
×
Edit this entry  
22
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry