pat has logged 73 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Assassin

American Assassin

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
City Lights

City Lights

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Hard

Get Hard

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jim Jefferies: Intolerant

Jim Jefferies: Intolerant

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
16
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
Read prior review Edit this entry  
12
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry