pat has logged 79 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Day Sports Stood Still

The Day Sports Stood Still

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Week Away

A Week Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Walking and Talking

Walking and Talking

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Present

The Present

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Colette

Colette

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Todd Glass Stand-Up Special

Todd Glass Stand-Up Special

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry